2017. január 1-jétől nő a munkába járás költségtérítése. Azok kapnak nagyobb térítést, akik saját kocsival járnak. Írásunk végén szavazzon! Milyen üzemű gépkocsit érdemes választani?
A Munka Törvénykönyve alapján a munkáltató kötelezettsége meghatározott formában és mértékben megtéríteni munkavállaló munkába járásával kapcsolatban felmerült kiadásokat.
A munkáltató egyébként köteles megtéríteni a munkavállaló munkába járását szolgáló bérlet vagy menetjegy árának 86 százalékát mind a napi munkába járásnál, mind a hazautazásnál- írja a Munkajog.
A munkáltató 2017. január 1-től a kilométerenkénti 9 forint helyett kilométerenként 15 forintot adhat adómentesen a munkavállalónak a kilométer-távolság alapján.
A 9 forintos díj már több mint tíz éve, 2005. július 1-től volt hatályban.
Napi munkába járásnak számít a lakóhely vagy a tartózkodási hely és a munkavégzés helye közötti rendszeres vagy esetenkénti oda- és visszautazás. A hazautazás pedig a munkahelyről legfeljebb hetente egyszer a lakóhelyre történő oda- és visszautazás.
Tavaly augusztus 1. óta az óvodás, bölcsődés gyermeket nevelő szülők nemcsak a közigazgatási határon kívüli munkába járáskor kaphatnak költségtérítést távolság alapján, hanem akkor is járhat nekik ilyen költségtérítés, ha a lakóhelyük és munkahelyük azonos településen van, és tömegközlekedéssel is lehetne munkába járni. Az óvodás, bölcsődés gyermekkel rendelkező szülők esetén is a lakás és munkahely távolsága az elszámolás alapja.
Munkába járásnak minősül:
Domain nevet, webtárhelyet és honlapkészítést is rendelhet tőlünk!
Sőt, ha ügyfelünk itt a Top Céginfó portálon, a honlap üzemeltetésért már egyáltalán nem kell fizetnie!